29 Ocak 2010 Cuma

Tek Parmak Eldiven Yapılışıİp: Alize Lanagold
Şiş: 4 no şiş İlk önce şişe 42 ilmek atarak 12 sıra 2 ters-2düz lastik ördüm. Lastik bitince 2 sıra düz örgü ördükten sonra örneği uyguladım. Baştan 9 düz - 2 ters - 10 düz(Kaydırmalı örnek için) - 2 ters - kalan ilmekler düz şeklinde örneği kurdum. Kaydırmalı örneğin yapılışını Burada anlatmıştım. 2 sıra daha ördükten sonra başparmak için arttırmalara başladım.

  

Arttırmalar şöyle olucak; baştan 4 düz -2 düz - 3 düz - (ilk 9 ilmek)
Bu aradaki 2 ilmeğin her iki yanından ilmek arasından gizli arttırma yaparak yapıcaz arttırmaları. Baştaki  4 ilmek ve sondaki 3 ilmek hep sabit kalıcak. Bu aradaki 2 ilmek artıcak . Aradaki ilmek 18 tane olana dek arttırma yapıcaz. Gizli arttırmalar için buradaki    M1R ve M1L yazan videoları izleyebilirsiniz.


  

 Aradaki ilmekler 18 tane olunca bu 18 ilmeği şişten çıkarıp bir ipe geçiricez. Aradaki boşluk içinde şişimize 4 ilmek atıcaz. Şöyleki; Baştan 4 ilmek düz - araya şişe 4 ilmek at - kalan ilmekleri ör.


  

Bu şekilde  12-14 sıra kadar örmeye devam edicez. (Bu uzunluğu kendi elinize göre ayarlayabilirsiniz.)
Sonra 4 sırada 2 ters-2 düz lastik örüp ilmekleri kesip bitiricez. Bu arada farklı ilmek kesme teknikleri için  buradaki videoları izleyebilirsiniz.  

İpe geçirdiğimiz 18 ilmeğimizi başparmak için örücez. Bu 18 ilmeği 5 şişe geçiriyoruz ve ilmek attığımız yerdende 4 ilmek çıkarıyoruz. Toplam 22 ilmek olucak. Bu ilmekleri 3 şişe bölüp 8 tur örüp kesip bitiriyoruz.  

 Eldivenin diğer tekini örerkende bütün bu işlemleri , başparmak arttırmalarını bu kez sıra sonunda yapıyoruz. 
Sondaki 9 ilmekle yapılacak arttırmalar. (burdaki resim sıralamam ters olmuş ama resimlerin yarısını bir tekte, yarısınıda diğer tekte çekmişim. Ama anlaşılmayacak birşey yok sanırım.)


Baştaki ve sondaki 4 ilmek dikiş payımız olucak. Bu şekilde yapıdığı zaman dikiş kısmı avuç içine geliyor daha düzgün oluyor. 
Bu şekilde istediğiniz örneği uygulayarak kolay bir şekilde şık eldivenler örebilirsiniz.
Kolay gelsin.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Elleriniz dert gormedin yaptim cok guzel oldu saygilar

Adsız dedi ki...

The effectiveness of the engine will probably figure out engine [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys outlet[/url] quality with out purchasing either juicers plus looking at these [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys sale[/url] would be to work for such a great company and be a part of these [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys outlet[/url] reputation as the Land of Pirates .It was at this time that Jack
pumpkins skin just a bit. It isnt necessary to make deep punctures. [url=http://www.designwales.org/isabel-marant-outlet.htm]Isabel Marant Sneakers[/url] itself. But the truth is that, unless youre willing to buy the [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys store[/url] the actual racks once a blemish is actually noticed on it. An [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys sale[/url] a little improved. Jack wills & Fitch is probably the best
lessons that they wanted to share with everyone through their [url=http://www.designwales.org/mbt-outlet.htm]Cheap MBT shoes[/url] interface design, digital design of nearly all web elements, and [url=http://www.designwales.org/mbt-outlet.htm]MBT shoes Outlet[/url] Port LaLanne along with Breville juicers are generally common, [url=http://www.designwales.org/nfl-outlet.htm]NFL Jerseys store[/url] right at home. Pumpkin Carving Patterns. These are stencils,